Masterclass Damesjasje
Een goed passend damesjasje is voor veel makers een uitdaging. Het kijken naar details, vorm, belijning en vooral de verhouding op het lichaam. Daarnaast is het een onderzoek naar techniek, materiaal en geplakt en/of los binnenwerk een interessante keuze om dieper op in te gaan.
Het uitgangspunt voor deze masterclass zijn een aantal details uit jasjes/pakken van Alexander McQueen.
Niveau.
Voor vrouwen die het zelf maken en die de verdieping zoeken om dat perfecte jasje voor zichzelf te maken is er de mogelijkheid om een masterclass te volgen om het lijnenspel, pasvorm, en de diverse soorten geplakt of los binnenwerk beter in de vingers te krijgen.
De ervaring na de pilot leert dat er tussen de lesdagen gemiddeld een dag aan huiswerk te doen is om het jasje in zijn geheel tijdens deze masterclass zover mogelijk af te ronden.
MASTERCLASS 2025/2026
Deze masterclass vindt plaats op 6 dagen van 10.00 tot 17.00 uur.
Data 2025: Zaterdagen: 27 september, 4 en 18 oktober, 8 en 22 november, 6 december.
Data 2026: Zaterdagen: 3, 10 en 24 januari, 7 en 21 februari, 7 maart. Zondagen: 1, 8 en 22 maart, 12 en 26 april, 10 mei.
De cursussen zullen onder voorbehoud bij voldoende aanmeldingen doorgaan.
Prijs: 6-daagse masterclass is € 875,- ex btw, ex materialen.
Het jasje komt het mooist tot zijn recht in een uni stof. Dus als er iets in eigen voorraad is wat geschikt is dan kan dat daarvoor gebruikt worden. Indien gewenst kan er een materiaal via mijn leverancier besteld worden.
Aantal deelnemers: 4
Lees ook Chris Ezermans blog: “het geheim van de kleermaker”.